Česká strana sociálně demokratická Svoboda, spravedlnost, solidarita

Lomnice nad Lužnicí

Kandidátka 2014 - 2018

Obrázek kandidátky

nezávislý kandidát
věk: 54 let
soukromý podnikatel


Dobrý den!

Myslím, že pro starousedlíky se nemusím příliš představovat, ale pro novější tváře ve městě to je namístě a slušné.

Jmenuji se Ludvík Kročák, jsem vdovec a vychoval jsem tři děti. V Lomnici, kde jsem se narodil, také podnikám. Hodně z vás má některý z krbů, který byl vyroben v mojí dílně.

Zaměstnávám místní občany a protože jsem chtěl něco udělat také pro město, kandidoval jsem v minulých volbách do zastupitelstva Lomnice. V zastupitelstvu zastávám funkci předsedy kontrolního výboru. Mým hlavním krédem při vstupu do komunální politiky byla myšlenka podpory malých podnikatelů, středního stavu, základu to státu. Také naše firma se podílela na provizorních opravách chodníků na Veselské a Budějovické ulici.

V kontrolním výboru jsem se snažil mít pod kontrolou hospodaření města tak, aby bylo efektivní a hospodárné. Některé věci je třeba ještě dokončit, některé již slouží městu. Nechci to hodnotit, to přísluší voličům. Nechci se také zabývat. Opozice, byť má právo na svůj i odlišný názor, by se neměla chovat destruktivně. Škodí to městu jako celku, ale měla by být opravdu kontrolkou jednání zastupitelů.

Jednou už musí skončit konfrontační ráz jednání ve městě. Proto jsem se rozhodl kandidovat do zastupitelstva, ale již nechci zastávat žádné funkce. Chci jen podpořit každého, kdo to bude myslet s městem dobře.

V lídrovi naší kandidátky vidím, podobně jako mnozí, osobu, která se dokáže domluvit s většinou lidí. Vidím v ní schopného člověka, který nás může vyvést z této situace. Podporuji ji a věřím, že je to ten správný kandidát na starostu.